اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار چیست؟ شاید بارها نام اتاق فرار یا اسکیپ روم به گوشتان خورده باشد. اما دقیقا ندانید که چیست؟

تفریحی که هیجان را با سرگرمی های فکری در می آمیزد و فضای متفاوتی را پیش رویتان قرار میدهد شما با  انتخاب این تفریح هم طمع هیجان را میچشید هم در یک بازی، کار تیمی را تجربه می کنید وهم ذهن خود را به چالش می کشید، البته خنده و شادی هم در این خوشگذرانی جای خود را دارد.

در سال‌های اخیر با پدیده نوظهوری به این نام از طریق سایت‌ها، صفحات اینستاگرام و یا صحبت با دوستان خود آشنا شده‌ایم که می توانیم جز تفریحات هیجان انگیز در تورهای ایرانگردی بدانیم و توانسته در مدت کوتاهی، مخاطبان خود را جذب کند.

اتاق فرار یا اسکیپ روم

اتاق فرار یه بازی باحال و کاملا تعاملیه که در محیطی واقعی انجام می شه!

تو این بازی شما و تیمتون با کمک هم و استفاده از مهارتهای شخصی هر بازیکن سرنخ ها را پیدا و دنبال میکنید تا معماها را یکی یکی حل کنید و از پس چالش ها بر بیایید!

البته اینم اضافه کنم زمان بازی مشخص و محدوده موفقیت شما فقط در صورتی امکان پذیره که قبل از اتمام زمان همه مراحل رو پشت سر گذاشته باشید!

اگر ترسیدید یا نگران شدید…

باید بگم خیالتون راحت! تیم طراح بازی در طول مسیر شما رو همراهی میکنه و کمک میکنه، حتی در صورت نیاز هینت هم بهتون میدن!

آیا اتاق فرار مهمه؟

در کنار جذابیت های اتاق فرار، چه چیزی آن رو انقدر مهم کرده؟

اتاق فرار چیست؟

تجربه اتاق فرار در کنار سرگرم کننده بودنش در واقع یک کلاس آموزشی برای تجربه و تقویت کار تیمی و تیم سازیه…

شما تو اتاق فرار تنها نیستید و هم تیمی هاتون همراهتون هستند. پس موقعیتی رو تجربه میکنید که باید در کنار افراد دیگه برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش کنید.

زمانی که شما به تنهایی کاری رو انجام می دید افکار و ایده هاتون به ندرت به چالش کشیده می شه اما وقتی اون رو به صورت تیمی انجام بدید ابهامات کار کمتر میشه، چون با وجود هم تیمی هاتون هم زمان از چند زاویه مختلف به موضوع پرداخته میشه و اینطوری خیلی سریعتر به نتیجه مطلوب می رسید.

وقتی به صورت تیمی کار میکنید، دلتون نمی خواد بقیه رو نا امید کنید و این یعنی انگیزه شما نسبت به حل موانعی که سر راهتون قرار می گیره قوی تر شده و به شما کمک می کنه تحت هر شرایطی دست از تلاش برندارید و کار رو متوقف نکنید.

اهمیت رفتن به اتاق فرار…

. تیمی کار کردن رو یاد میگیرید.

. در مقابل حل مسائل مختلف مهارت کسب می کنید.

. اتاق فرار اعتماد به نفس شمارو تقویت می کنه.

. مدیریت درست زمانتون رو یاد می گیرید.

. یاد میگیرید وقتی اشتباه کردید، دنبال جبران اشتباه و حل مسئله باشید نه حسرت خوردن و پشیمونی!


شاید تصویر ذهنی ما از اتاق فرار محدود شده باشه به یه اتاق تاریک و مرموز با چند تا قفل ترکیبی و… اما تاثیر همین اتاق تاریک تو زندگی ما چیزی فراتر از سرگرمی و هیجانه…

JetReviews unavailable for this source type